Nátěry okapů a klempířských prvků

Nátěry okapů a klempířských prvků

Pokud chcete, aby okapy fungovaly tak, jak mají, je nutné jim věnovat náležitou údržbu. Znamená to nejen pravidelné čistění, ale také nátěr okapů v několikaletých intervalech. Frekvence nátěrů okapů závisí na lokalitě Vašeho domu, vegetaci v okolí, množství ptactva v dané lokalitě, druhu a stavu střešní krytiny aj. Jednině pravidelným  nátěrem okapů zamezíte korozi v poškození a následné devastaci Vašich okapů, jejichž odstranění Vás bude stát velké peníze. Jedině pravidelným nátěrem okapů, budete mít jistotu, že dešťová voda poteče tam, kam má. Nátěry okapů a okapových svodů provádíme již dlouhá léta. Nabyté zkušenosti využíváme dnes a denně v praxi.

Nátěry okapů a jejich životnost

Samotný nátěr okapů provádíme pouze kvalitními barvami a v několika nátěrech, což prodlužuje životnost okapů. Je samozřejmé, že takto kvalitní nátěr také zaručuje dlouholetou image Vaší střechy a okapů. Pro nátěry okapů je nutné, abyste si vybrali barvu a odstín, případně spočítali metry, abyste si přibližně zjistili, kolik barvy bude potřeba. Tohle ale už můžete nechat na nás. Rádi Vám vytvoříme seriozní kalkulaci na míru zdarma.

Nátěry okapů a jejich životnost

Jednoduchý příklad:

Uvažujete o tom, že chcete nechat očistit a natřít okapy, jejichž metřáž činí rovným 100m?

  • Materiál – Eternal mat akrylátový (1 základní + jeden vrchní nátěr. Bude potřeba barva celkem na 200 m( 100m základní nátěr, 100m vrchní nátěr), tzn. 5kg balení za 884Kč.

Cena za materiál tedy bude 884 Kč.

  • Očištění okapů – 50 Kč/ m

Cena za očistění okapů tedy bude 5 000 Kč (100 m x 50 Kč).

  • Základní nátěr okapů – 55 Kč/ m

Cena za základní nátěr tedy bude 5 500 Kč.(100m x 55Kč)

  • Vrchní nátěr okapů – 45 Kč/ m

Cena za vrchní nátěr tedy bude 4 500 Kč.(100m x 45Kč)

  • Režie a doprava – Režie a doprava jsou samozřejmě individuální, pro dokončení příkladu budeme počítat 500 Kč.

Cena za režii a dopravu tedy bude 500 Kč.

Konečná cena za očistění a nátěr okapů 100m je tedy 16 384 Kč.

5 důvodů, proč objednat výškové práce u nás

Vyškolení výškoví specialisté

Nízké ceny

Rychlost

Z

Kvalita

Flexibilita

Jak provádíme nátěry okapů?

Technologie ručního nátěru

Věříme tomu, že ruční nátěry okapu jsou nejkvalitnější, a proto se jich držíme. Díky tomuto způsobu se barva zaručeně dostane i do záhybů falcování, mezi okapy, okapové plechy i do ostatních těžce dostupných míst. Při nátěrech okapů používáme k jištění horolezeckou techniku. Ve většině případů nám stačí pár jistících bodů jako je komín, výlezové okno z půdy či stromy v blízkém okolí. Za použití této techniky nic neplatíte. Díky horolezecké technice se dostaneme i do zdánlivě nepřístupných míst. Pokud to vyžaduje charakter zakázky, můžeme použít i vysokozdvižnou plošinu.

Očištění a odmaštění povrchu

Před samotným nátěrem okapů je nejprve nutné odstranit z povrchu odloupaný, starý a nepřilnutý nátěr. Je třeba také očistit povrch okapu od rzi a dalších nežádoucích nečistot (mastnoty, mechu, malty apod.). Povrch okapů čistíme mechanicky. Ve většině případů používáme ocelové kartáče, košťata, popřípadě i ocelové rotační brusky. Na očištěný povrch okapu poté aplikujeme saponátový roztok. Používáme vysokotlaké zařízení wap, které díky tlaku vody povrch okapu dokonale dočistí a odmastí.

Vlastní nátěr okapů

K nátěrům okapů volíme nejčastěji ekologické akrylátové materiály Eternal, které jsou ředitelné vodou. Tyto materiály preferujeme nejen díky dlouholetým zkušenostem s jejich aplikací, ale také díky výborných antikorozním a krycím vlastnostem.

Jako variantu můžeme použít i strojové stříkání povrchu.

Pokud máte jakékoli dotazy neváhejte a kontaktujte nás.