Nátěry okapů a klempířských prvků

Nátěry okapů a klempířských prvků

Nátěry okampů a klempířských prvků

Pokud chcete, aby okapy fungovaly tak, jak mají, je nutné jim věnovat náležitou údržbu. Znamená to nejen pravidelné čistění, ale také nátěr okapů v několikaletých intervalech. Frekvence nátěrů okapů závisí na lokalitě Vašeho domu, vegetaci v okolí, množství ptactva v dané lokalitě, druhu a stavu střešní krytiny aj. Jednině pravidelným  nátěrem okapů  zamezíte korozi v poškození a následné devastaci Vašich okapů, jejichž odstranění Vás bude stát velké peníze. Jedině pravidelným nátěrem okapů, budete mít jistotu, že dešťová voda poteče tam, kam má. Nátěry okapů a okapových svodů provádíme již dlouhá léta. Nabyté zkušenosti využíváme dnes a denně v praxi.

 

 

 

Nátěry okapů a jejich životnost

Samotný nátěr okapů provádíme pouze kvalitními barvami a v několika nátěrech, což prodlužuje životnost okapů. Je samozřejmé, že takto kvalitní nátěr také zaručuje dlouholetou image Vaší střechy a okapů. Pro nátěry okapů je nutné, abyste si vybrali barvu a odstín, případně spočítali metry, abyste si přibližně zjistili, kolik barvy bude potřeba. Tohle ale už můžete nechat na nás. Rádi Vám vytvoříme seriozní kalkulaci na míru zdarma.

 

 

 

Kolik za nátěr okapů zaplatíte?

 

Jednoduchý příklad:

 

Uvažujete o tom, že chcete nechat očistit a natřít okapy, jejichž metřáž činí rovným 100m?

 

  • Materiál – Eternal mat akrylátový (1 základní + jeden vrchní nátěr. Bude potřeba barva celkem na 200 m( 100m základní nátěr, 100m vrchní nátěr), tzn. 5kg balení za 884Kč.

                      Cena za materiál tedy bude 884 Kč.

 

  • Očištění okapů – 50 Kč/ m

                      Cena za očistění okapů tedy bude 5 000 Kč (100 m x 50 Kč).

 

  • Základní nátěr okapů – 55 Kč/ m

                      Cena za základní nátěr tedy bude 5 500 Kč.(100m x 55Kč)

 

  • Vrchní nátěr okapů – 45 Kč/ m

                      Cena za vrchní nátěr tedy bude 4 500 Kč.(100m x 45Kč)

 

  • Režie a doprava - Režie a doprava jsou samozřejmě individuální, pro dokončení příkladu budeme počítat 500 Kč.

                      Cena za režii a dopravu tedy bude 500 Kč.


Konečná cena za očistění a nátěr okapů 100m je tedy 16 384 Kč.

 

 

 

Jak provádíme nátěry okapů?

Technologie ručního nátěru

Věříme tomu, že ruční nátěry okapu jsou nejkvalitnější, a proto se jich držíme. Díky tomuto způsobu se barva zaručeně dostane i do záhybů falcování, mezi okapy, okapové plechy i do ostatních těžce dostupných míst. Při nátěrech okapů používáme k jištění horolezeckou techniku. Ve většině případů nám stačí pár jistících bodů jako je komín, výlezové okno z půdy či stromy v blízkém okolí. Za použití této techniky nic neplatíte. Díky horolezecké technice se dostaneme i do zdánlivě nepřístupných míst. Pokud to vyžaduje charakter zakázky, můžeme použít i vysokozdvižnou plošinu.

 

Očištění a odmaštění povrchu

Před samotným nátěrem okapů je nejprve nutné odstranit z povrchu odloupaný, starý a nepřilnutý nátěr. Je třeba také očistit povrch okapu od rzi a dalších nežádoucích nečistot (mastnoty, mechu, malty apod.). Povrch okapů čistíme mechanicky. Ve většině případů používáme ocelové kartáče, košťata, popřípadě i ocelové rotační brusky. Na očištěný povrch okapu poté aplikujeme saponátový roztok. Používáme vysokotlaké zařízení wap, které díky tlaku vody povrch okapu dokonale dočistí a odmastí.

 

Vlastní nátěr okapů

K nátěrům okapů volíme nejčastěji ekologické akrylátové materiály Eternal, které jsou ředitelné vodou. Tyto materiály preferujeme nejen díky dlouholetým zkušenostem s jejich aplikací, ale také díky výborných antikorozním a krycím vlastnostem.

Jako variantu můžeme použít i strojové stříkání povrchu.

Pokud máte jakékoli dotazy neváhejte a kontaktujte nás.

MT Hardy výškové práce
Děkujeme, že jste nás kontaktovali. Budeme regovat v nejbližší možné době.

Konzultace zdarma

konzultace

Potřebujete poradit ?

Konzultace zdarma
NON-STOP 7 dní v týdnu

Spojte se s námi na instagram Spojte se s námi na Facebooku