Ochrana proti holubům

Kvalitní hroty proti holubům

Hrotový systém je vhodný jako ochrana proti holubům pro represivní i preventivní ošetření. Hroty proti holubům se skládají  z plastového pásku, do kterého jsou upnuty tenké nerezové hroty zabraňující dosednutí holubů na ošetřené místo.

Hroty proti holubům nijak nenaruší estetický vzhled budovy. Systém je velmi diskrétní díky průhlednému základnímu pásku a tenkým nerezovým hrotům, které jednou pro vždy vyřeší Váš problém s dotěrným ptactvem, ať už se jedná o holuby nebo jiný druh.

Síťová ochrana

Při zabezpečování některých ploch a objektů jako jsou fresky, sochy, balkony, ochozy, světlíky a další, je vhodné kombinovat hrotovou zábranu proti holubům s aplikací ochranných sítí. Tyto sítě, včetně systému jejich uchycení, jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů, zaručujících dlouhou životnost. Materiál i jeho barva je vždy volena s ohledem na maximální nenápadnost.

Síťový systém proti holubům je jediná 100% účinná ochrana lodžií, balkónů, světlíků a ochozů věží. Síť je upevněna kolem obvodu prostoru pomocí pružného ocelového rámu, který se skládá z ocelových oček upnutých do plastových hmoždinek, a kterými je protaženo ocelové lanko napnuté pomocí napínacího šroubu. K takto vytvořenému rámu, který je schopen přesně kopírovat obvod zajišťovaného objektu, se připne speciálními kleštěmi a hliníkovými sponkami síť.

Materiál ocelového rámu může být z nerezové oceli nebo z pozinkované oceli. Systém je diskrétní a ze země téměř nepostřehnutelný. Síla materiálu, z kterého je síť vyrobena, je 1 mm. Velikost každého oka je 50 x 50 mm.

Montáž hrotů proti holubům

Montáž hrotů proti holubům se provádí na suchý a čistý povrch, přilepením za pomoci neutrálního transparentního silikonového tmelu. Životnost hrotového systému je velká díky použitým špičkovým materiálům. Základní pásek UV je vyroben ze stabilního polykarbonátového materiálu německého výrobce. Hroty jsou vyrobeny z nerezové ocele o Ø 1,25mm. V Hardy MT jsme pyšni na jejich kvalitu.

Hlavní zásady montáže:

  • Hroty musí být vždy na okraji chráněné plochy, popřípadě pro zvýšení ochranného efektu mohou okraj přesáhnout o cca 1 cm.
  • Na kraji lze použít pouze systém s uzavřenou řadou hrotů.
  • Pro kvalitní výsledky je třeba dodržet technologický postup.

Za naši práci mluví naše reference.

5 důvodů, proč objednat výškové práce u nás

Vyškolení výškoví specialisté

Nízké ceny

Rychlost

Z

Kvalita

Flexibilita

Montáž sítě a hrotů proti holubům

Montáž zábran a sítí proti holubům trvá cca 2 až 4 hodiny. Síť je možné instalovat díky velkému množství druhů upínacích komponentů na všechny typy podkladů včetně zateplených fasád a ocelových konstrukcí, popřípadě lze překrýt celou střechu. Životnost sítě proti holubům je minimálně 10 let, neboť je vyrobena z UV stabilního polyethylenu. Montáž provádíme horolezeckou technikou.

K maximální efektivitě většinou doporučujeme kombinaci obou variant. Záleží však na konkrétní stavbě. Vždy se snažíme najít nejoptimálnější řešení pro daný projekt. Kontaktujte nás a domluvte se ještě dnes.